Lisaks tuhkrutele on kodus veel ka 3 deegut. Elavad nad suures terraariumis, mis omakorda on tõstetud kahele taburetile seega tuhkrutega kokku ei puutu.

Kuna tuhkrud on kiskjad siis, deegude kätte saamise korral, murtaks nad lihtsalt maha.

Deegud on karjaloomad, seega tuleks alati pidada vähemalt 2 deegut- ja samasoolised. Kuna erisoolised deegud hakkavd poegi tootma konveiermeetodil- st. 4x aastas. Ja selline konveiermeetod kurnab emase organismi, kuni selleni, et pojad ei suuda emaüsas enam välja areneda ja sünnivad vigastena kuni selleni, et ema ise kurnatusest sureb. Pidev poegimine vähendab ka emase eluaastate arvu.

Seega on vastutustundetu pidada samas puuris erisoolisi deegusid.

Deegude eluiga kodustes tingimustes on 6-8 aastat.

Deegud on: Tiigu sünd. okt.2008. Emane deegu, kes ostetud loomapoest. Taagu sünd 2.apr.2009, Isane, kuid kastreeritud; ostetud eraisikult. Ja Tita, kes on emane deegu, on Tiigu ja Taagu ainuke kodus elav järeltulija. Sünd. 30.04.2010.

IMG_4236Tväh.jpg IMG_4449väh.kodukale.jpg IMG_4008töödl_ruut-raam.kodukale.jpg IMG_4003MV-raam-VÄHtitt kodukale.jpg

Deegud erinevad teistest närilistest oma range menüü poolest. Kuna deegud ei suuda seedida suhkruid, siis on kõik suhkrut sisaldavad asjad keelatud või lubatud aruharva(1x kuus) väike tükike. Deegudele suhkrusisaldusega toidu sissesöötmine lõppeb deegu haigestumisega suhkrutõppe e. diabeeti. Diabeet omakorda põhjustab nägemise kaotuse, kuni looma surmani.

Seega deegusid tohib toita vaid spetsiaalselt neile mõeldud kuivtoiduga. Parimad neist on XtraVital degu; Vitagraft degu, Burgess Excel chincilla, Gerty Guinea Pig. Kasutades merisea ja tsintsilja kuivtoite, tuleks neid segada vahekorras 50:50.

Deegudele ei ole sobilikud kuivtoidud mis on mõeldud "kõikidele närilistele"(enamasti saadaval suuremates marketites) Need ei arvesta deegude toitumise eripärasid.