jalutamas 058Tväh(kodukale).jpg

Foto: A. Timuska

 

Tuhkruid on hetkel kaks:

Deeli My on sündinud 09.05.2010 kasvatuses Valgetuhkur. Emane steriliseeritud soobliplika.

Väga tark, järjekindel ja tasakaalukas. Õrna hingega ja hea iseloomuga. Ei hammusta inimest ka kõige suurema kiusamise peale või mürades. Aga aegajalt nõuab tähelepanu sokist näksates...eriti siis kui tast välja ei tehta ja keskendunult arvuti taga ollakse :) Tubli potilkäija( st. teeb KÕIK oma hädad selleks ettenähtud kohta)

 

Alli Mey on sündinud 04.04.2011 samuti kasvatuses Valgetuhkur. Alli värvuseks on šokolaad ja ta on aretusemane. Kutsikaid on oodata kevadel 2012. Alli Mey on kaasomandis Valgetuhkru kasvataja Heleriga.

Alli on veel noor ja seetõttu paras tuulispask, kes jõuab kõikjale ja väga ette ei mõtle- enne tegutseb... Samas on ta oma nooruse kohta juba tubli musiloom :) Ei hammusta(suurema mürgli korral võib kogemata näksata).Alligi on tubli potilkäija- samuti KÕIK hädad õiges kohas. Tuhkru kohta on ta suht unetu loom ( Deeli tema vanuses magas ikka rohkem ja ei mürgeldanud nii hullusti). Suurte energiavarudega mürakaru on.

 

Söövad nad mul Nutram Kitten kvaliteet kassipoja krõbinaid ning samuti ka kanasüdameid ja-kaelu. Maiustavad vutimunaga või vitamiinigeel Nutriga( selle abil on nii mõnigi trikk selgeks õpetatud). Vaieldamatuks lemmmikmaiuseks Nutri kõrval on kurgiviil.

 

Elavad nad päeval, kui kodus olen lahtiselt, muul ajal(tööaeg ja öösel) Ferplast Furet Plus puuris. Enamus aeg puuris veedetakse magades(tuhkrud magavadki 16-20h ööpäevast, muidugi mitte järjest ;) ), siis õhtul kui töölt tulen on kodus kaks puhanud energiapommi, mis plahvatavad kohe kui toapõrandat puudutavad :)

Parim mänguasi tuhkrule on teine tuhkur :) Aga elututest asjadest sobivad kassilelud- kõrisevad pallid on nt. Alli lemmikud. Ning samuti beebide pehmed kuid krabisevad/kõrisevad mängulelud- neid on hea "maha murda" või peitu tassida.

Deeli ja Alli osalesid aug. 2011 tuhkrunäitusel Nuutsakul. Koju tõime lausa kolm autasu:

SAM_0778vähkodukale.jpg

Deeli Parim lõigatud emane II ja kohtunik Una Reinsone(Läti) lemmik ning Alli Parim emane kutsikas II